مداح اهل بیت در گفت و گو با خبرگار موکب مطرح کرد:

موکب اهالی قم المقدسه در شهرکربلا درخشید

یکی از مداحان اهل بیت با بیان اینکه موکب اهالی قم به نام حضرت معصومه(س) متبرک است در زمینه های خدمت به زائرین در شهر کربلا درخشید و الحمدلله قم در همه زمینه ها پیشقدم بوده است و این موکب باید بهتر از اینها در سالهای آینده فعالیت داشته باشد.shalbaf

به گزارش روابط عمومی موکب اهالی قم المقدسه، حسن شالبافان مداح اهل بیت در گفت و گو با خبرنگار موکب پس از روضه خوانی و مداحی در شب اربعین در محل موکب اهالی قم المقدسه با بیان این که اربعین را نمی شود ندیده توصیف کرد اظهار کرد: حرارت شیعیان برای سیدالشهدا هرسال بیشتر می شود و انشالله این راهپیمایی با عظمت زمینه ساز ظهور باشد.

وی افزود: وقتی که حضرت بقیه الله ظهور می کنند می فرمایند: «ألا یا أهل العالم إن جدّی الحسین قتلوه عطشانا»  آگاه باشید ای اهل عالم که جدّ من حسین را تشنه کشتند. تعبیر جمله حضرت این است شما جدم حسین(ع) را می شناسید و این راهپیمایی برای شناخت هرچه بیشتر جهانیان از امام حسین(ع) است.

شالبافان خاطرنشان کرد: حضرت امام صادق(ع) می فرمایند: آگاه باشید که خدا حرمی دارد و آن مکه است، و پیامبر خدا حرمی دارد و آن مدینه است و امیرالمومنین حرمی دارد و آن کوفه است. آگاه باشید که حرم من و فرزندان من بعد از من قم است، آگاه باشید که قم کوفه کوچک ماست.

این مداح اهل بیت ادامه داد: این فرمایش امام یعنی ما قمی ها باید پذیرای خوبی برای زائرای حضرت سیدالشهدا باشیم چون قم حرم اهل بیت است و بر اساس این حدیث قمی ها باید در کربلا هم بدرخشند.

وی تصریح کرد: موکب اهالی قم المقدسه که به اسم حضرت معصومه(س) متبرک است در زمینه های خدمت به زائران در شهر کربلا درخشید و الحمدلله قم در همه زمینه ها پیشقدم بوده است و این موکب باید بهتر از اینها در سالهای آینده فعالیت داشته باشد.

شالبافان با بیان اینکه امسال برنامه های فرهنگی نیز بسیار عالی بود اظهار کرد: همیشه در موکب اهالی قم ما شاهد این باید باشیم که برنامه های فرهنگی و مذهبی بهتر از پذیرایی باشد چرا که میزبانی اصلی برای اسکان و پذیرایی به عهده عراقی هاست.

وی گفت: از هرکسی که نشانی موکب اهالی قم را در عراق بپرسید کاملاً می شناسند و این شناخت همه مردم عراق به جهت خدمات عالی است که این موکب به زائران سیدالشهدا می دهد و تنها نقطه ضعف این است که هنوز جای ثابتی برای خود ندارند.