مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم:

golfeshanمدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: بیش از 7 هزار و500 نفر تا پایان شب اربعین به دارالشفای حضرت معصومه(ع) مراجعه کردند و این نفرات بغیر از افرادی هستند که بطور سرپایی مداوا شدند و اسامی آنان ثبت نشده اند.

به گزارش روابط عمومی موکب اهالی قم المقدسه، محمد گلفشان در حاشیه بازدید از بخش های مختلف موکب اهالی قم المقدسه در شهر کربلا با تشکر از هیئت امنای موکب و خادمین موکب اهالی قم اظهار کرد: زائران عزیزی که در راه با توجه به سرمای هوا و مسیر طولانی پیاده روی دچار بیماری سرماخوردگی، حساسیت و دردهای عضلانی می شوند و لازم است که وقتی به شهر کربلا می رسند خدمات در شأن این زائران ارائه گردد.

وی افزود: همه پرسنل، پزشکان و کادر درمانی و امدادی با عشق و علاقه به سیدالشهدا تمام سختی های راه را نادیده می گیرند تا بتوانند بهترین خدمت درمانی را به زائرینی بدهند که آنها نیز برای عشق و علاقه به اباعبدالله مسیر طاقت فرسای نجف تا کربلا را طی می کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اینکه امسال موکب های بیشتری را جمعیت هلال احمر قم خدمات دهی داشته است افزود: هلال احمر استان قم تنها واحدی است که در تمام ایران بطور مستقل کار می کند و هلال احمرهای دیگر شهرستان ها بطور مشترک با هم اقدام به خدمات درمانی، بهداشتی و امدادی دارند.

گلفشان خاطر نشان کرد: مرکز پزشکی حج همکاری بسیار خوبی با هلال احمر در تأمین داروها داشته است چرا که تامین این داروها، اعتبار بالایی می خواهد که تأمین این اعتبار از توان هلال احمر استان قم خارج بود.

وی یادآور شد: ایجاد زیرساخت امری ضروری برای خدمات دهی بیشتر به زائران است که امیدواریم سالهای آینده برای ارائه خدمات بیشتر درمانی، بهداشتی و امدادی زیرساخت های مناسبی ایجاد گردد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: بیش از 7 هزار و 500 نفر تا پایان شب اربعین به دارالشفای حضرت معصومه(ع) مراجعه کردند و این نفرات بغیر از افرادی هستند که بطور سرپایی مداوا شدند و اسامی آنان ثبت نشده اند.

وی افزود: داروها بر اساس اقلیم نجف و کربلا تأمین شده است و همه این داروها توسط کارشناسان دارو از مرکز پزشکی حج تأمین شده است و مقدار کمی از داروها که با کمبود دچار شد سریعاً تأمین شد تا زائرین کمترین کمبود دارویی را حس نکنند.

گلفشان با بیان اینکه تمامی پرسنل دارالشفای حضرت معصومه(س) با عشق به سیدالشهدا فعالیت داشتند گفت: اگر بحث فعالیت شخصی یا اداری بود قطعاً این ساعات کاری متوالی برای هیچکس ممکن نبود و این کار سخت را عشق به اباعبدالله آسان کرده است.