باید شأن خادمی را حفظ کنیم!
photo 2016 11 19 09 23 21حجت ترابی 43 ساله دارد و اهل قم، در کار ساخت ام دی اف است. هر کاری که از عهدش بر بیاد انجام می دهد. در کارگاه ساخت ضریح شهدای 72 تن همکاری کرده است.
وی می گوید: همه بچه های اینجا کارهای سخت انجام می دهند؛ کار برای امام حسین(ع) با کارهای شخصی که انجام می دهیم، متفاوت است.
حجت ادامه می دهد برای این کارها از امام حسین(ع) توقعی ندارم فقط آرزوم این است که آقا، مهر نوکریش را روی پیشانی ام بزند.  البته هر قدمی که برای آقا بر می دارم، صد برابرش را در زندگی ام دیدم.
حجت درباره اخلاق خوبش و نحوه ارتباط با زائران می گوید: مواقعی که اسم خادمی می آید، باید شأن خادمی را حفظ کنیم. آن چه که از دستمان بر می آید انجام دهیم و سعی کنیم کسی را از خودمان رنجیده خاطر نکنیم.
وی درباره خاطره خود اینگونه  می گوید: سال اولی که به عنوان خادم، مشرف شدم، با گاری بار می بردم، خانمی که نمی توانست راه برود به مقصد رسوندم که حس خیلی خوبی داشت.
***

 

 


اگر سال دیگه هم بطلبد می آیم
IMG 5129عباس سلیمانیان 48 سال دارد در قم زندگی می کند، شغلش چادر دوزی است و زندگی خوبی دارد ولی برای امام حسین(ع) و عشق به سیدالشهداست که در موکب خدمت می کند.
وی معتقد است که کار برای ارباب بدون اجر نیست و حتماً جایی در این عالم ثبت می شود. او می گوید: اینجا علاوه بر دوخت چادر خیمه ها، هر کاری از دستمان بر بیاید انجام می دهیم. کار ما در مقابل امام حسین(ع) که همه زندگی خودش را فدا کرده است هیچ کاری نکرده ایم و قطره هم نیست.
آرزوی وی فرج آقا امام زمان(عج) و عاقبت بخیری همه جوانان است و یک درخواست هم از امام حسین(ع) دارد که انشالله سال بعد هم دعوتش کند تا خدمتگزار زائرانش باشد.
***

 


شبانه روز کار کردن برای امام حسین(ع) اصلاً سخت  نیست
771A9466جواد سعادت تصویربردار صداوسیما است، 25 ساله و مجرد. بیش از 20 روز است که همه زندگی خود را رها کرده و به عشق امام حسین(ع) کار می کند. از بچگی در هیئت ها بزرگ شده و آرزوی خدمت در دستگاه نوکری امام حسین(ع) او را خسته نمی کند.
او می گوید: کار شبانه روزی برای سیدالشهدا اصلا سخت نیست و خیلی راحت است. امکان ندارد که برای اهل بیت کاری کنیم و بی جواب بمانیم. هرچند هیچ چیزی هم ازشان نمی خواهم فقط آرزو می کنم هرساله افتخار نوکری را به من بدهند. وی معتقد است: حال و هوای این روزهای کار کردن خارج از تصور است، من از الان آماده ام برای اربعین سال آینده. خدمت به اباعبدلله را با هیچ چیز عوض نمی کنم.