در بازدید 3 ساعته امیرآبادی از موکب اهالی قم مطرح شد؛photo 2016 11 20 14 21 36

موکب اهالی قم المقدسه کاری کرد کارستان

احمد امیر آبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در بازدید سه ساعته خود از موکب اهالی قم المقدسه عملکرد این موکب را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی موکب اهالی قم المقدسه، احمد امیر آبادی در حاشیه بازدید سه ساعته خود از موکب اهالی قم المقدسه در شهر کربلا با اشاره به اینکه فرصت برپایی این موکب بسیار اندک بود اظهار کرد: برادران هیئت امنای موکب در سال قبل و در محل دیگری بسیاری از زیرساخت ها را برای امسال فراهم آورده بودند اما در لحظات آخر مشخص شد که آن محل را عزیزان دیگری در اختیار دارند.

وی افزود: وقتی انسان عاشق سیدالشهدا باشد همه کارهای سخت را می تواند به راحتی انجام دهد و خادمان موکب اهالی قم المقدسه یک کار سخت و طاقت فرسا و غیرممکن را انجام دادند و موکب را برای پذیرایی زائران اربعین آماده سازی کردند.

وی با بیان اینکه نمونه این کارهای جهادی و غیرممکن که ممکن شد را ما در 8 سال دفاع مقدس و پیروزی انقلاب شاهد بودیم؛ گفت: وقتی این خادمان حضرت سیدالشهدا خود را وقف حضرت کردند توانستند در مدت کوتاهی زمینه را برای آسایش زائرانی فراهم کنند که پای پیاده به زیارت حرم اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) آمده اند و این کارها از روی اخلاص است و برای رضای خدا انجام شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به این بازدید و گفتگوهای خود با زائران افزود: رضایت کامل زائران از خدمات موکب و خادمان بسیار شگفت آور است، علیرغم کمبودهای که خود مسئولان موکب می دانند اما زائران آن مشکل را احساس نمی کنند و گلایه ندارند؛ نشانه این است که کار برای رضای خدا انجام شده و اخلاص در عمل دوستان بارز است.

امیر آبادی با بیان اینکه موکب و خادمان برای رفاه زائران سنگ تمام گذاشتند گفت: با وضعیت موجود و کمبود امکانات، خدماتی مانند خیاطی، آرایشگری، پذیرایی، نانوایی، درمان، فعالیت های رسانه ای، روزنامه و .... واقعا کار بزرگی است و برنامه ریزی منسجمی می خواهد.

وی ضمن انتقاد از وضعیت پایانه های مرزی و کمبود بیش از حد امکانات تاکید کرد: گلایه زائران و نبود برنامه و انسجام در پایانه های مرزی از نقاط ضعف این همایش پرشکوه و حماسه اربعین است و  مجلس شورای اسلامی خود را موظف می داند فکری برای این زائران هم داشته باشد چون این کار با عظمت همچنان ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از دولت های ایران و عراق خواست برای ایجاد زیرساخت ها اقدام مؤثری را انجام دهند و خاطر نشان کرد: دستگاه امام حسین(ع) از ابتدا مردمی بوده و خواهد ماند و موکب ها نیز با اراده مردم است که اینگونه دلپذیر اداره می شود ولی دولتها موظف هستند که زیرساخت ها را ایجاد نمایند.

وی درپایان ضمن تشکر از همه خادمان و هیئت امنای موکب اهالی قم المقدسه تاکید کرد: لازم است که مسئولان استان قم در اقدامی هماهنگ خلق حماسه اربعین را باشکوه تر جلوه دهند؛ اگرچه که به نسبت جمعیت قم، مواکب قمی توانسته اند آمار خوبی را در پذیرش و اسکان زائران داشته باشند اما با هماهنگی بیشتر حتماً می توانند خدمت بیشتری را به زائران اربعین حسینی ارائه دهند.

گفتنی است که نماینده شهر قم در بدو ورود به موکب اهالی قم المقدسه با حضور در بخش آشپزخانه، در توزیع غذا به زائران همگام با خادمان موکب به خدمت پرداخت.