پس از سالها انتظار و به همت موکب اهالی قم المقدسه؛

دسته عزاداری قمی ها در شهر کربلا برپا شد

دسته عزاداری اهالی قم پس از سالها انتظار به همت اهالی قم المقدسه در شهر کربلا برپا شد.

 

به گزارش روابط عمومی موکب اهالی قم المقدسه؛ دسته عزاداری قمی ها از محل موکب قم المقدسه آغاز شد و زائران ساکن موکب در حرم امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع)، به عزاداری پرداختند.

 azadari02

این دسته عزاداری پس از سالها انتظار توسط اهالی قم در شهر کربلا برپا شد که زائران ساکن در موکب اهالی قم و دیگر زائرانی که برای زیارت اربعین به شهر کربلا آمده بودند به این دسته عزاداری پیوستند.

طول این دسته عزاداری بیش از 2 کیلومتر بود و با ورود از باب القبله حرم امام حسین(ع) به بین الحرمین وارد شد و به طرف حرم حضرت عباس(ع) حرکت کردند.

دسته عزاداری اهالی قم که در شهر کربلا برپا شد مشابه دسته عزاداری تکیه چهل اختران که در عصر عاشورا به طرف حرم مطهر حضرت معصومه(س) حرکت می کند و بسیار طولانی است.

در این دسته عزاداری مداحان اهل بیت، عباس حیدرزاده، علی مالکی نژاد و جواد اشعری در طول مسیر، حرم امام حسین(ع)، بیت الحرمین و  حرم حضرت عباس(ع) به روضه خوانی و سینه زنی پرداختند.

 با توجه به محدودیت های ایجاد شده برای تردد بانوان و حضور در حرمین مطهر و بین الحرمین، این دسته عزاداری با استقبال بسیاری از بانوان ایرانی قرار گرفت و در انتهای دسته به حرم مطهر سیدالشهدا(ع) و حضرت عباس(ع) مشرف شدند.

لازم به ذکر است، هیئت امنای موکب اهالی قم المقدسه، خادمان موکب و زائران ساکن موکب در این دسته عزاداری حضور مؤثر داشتند.

azadari01

گفتنی است احمد امیرآبادی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، اکبر رضایی مدیرکل حج و زیارت استان قم،  محمد خامه یار، رئیس ستاد اقامه نماز جمعه قم و حجت الاسلام و المسلمین علیرضا تکیه ای، رئیس ستاد اعتکاف استان قم نیز حضور داشتند.