IMG 4654نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: موکب اهالی قم المقدسه از هر نظر نمونه و الگوی خوبی برای شهرهای دیگر است و بر این اساس باید موکب داران از این موکب الگو برداری کنند.
به گزارش روابط عمومی موکب اهالی قم المقدسه، حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق در گفت و گو با خبرنگار موکب اهالی قم المقدسه، عنوان کرد: این موکب از هر جهت نمونه و الگوی خوبی برای شهرهای دیگر است و حق قم هم همین است ، چرا که  قم یک شهری استثنایی است؛ در سال گذشته تجهیزات موکب کامل بود و امسال جامع تر و کامل تر است.
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق افزود: اگر از برخی از موکب داران دعوت شود تا در جریان فعالیت این موکب نمونه و کامل به لحاظ خدمت رسانی قرار بگیرند و از آن الگو بگیرند یک خدمت بزرگی به شمار می رود.
وی تصریح کرد: لازم است موکب داران توانمندی این موکب را از نزدیک مشاهده کنند با همان عشقی که به سید و سالار شهیدان دارند می توانند با الگو برداری از این موکب خدمات جامع و کاملی ارائه دهند؛ البته همه زائران در کربلا عاشق هستند اما بروز عشق قالب می خواهد که در این راستا قالب فرهنگی و اجرایی هر دو با هم لازم است و شما این دو قالب را در کنار هم جمع کرده اید چه با مقدمه و چه در ذی المقدمه هر دو را توانسته اید جمع کنید.
حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی خطاب به خادمان عنوان کرد: این خدمت بزرگی است شما در فعالیت های خود همه ابعاد خدمت را به کار گرفته اید و باری بر دوش دیگران نگذاشته اید و می توانید به جمع کثیری سرویس و خدمات ارائه کنید؛ موکب های دیگر خدمات فرهنگی و مادی و معنوی، تغذیه ای و اسکان شما را سرلوحه امور خود قرار دهند که انشالله با این خدمات آینده ای روشن در پیش خواهیم داشت.
وی با توجه به فعالیت سه ساله این موکب گفت: برقراری موکب ها نقش مهمی در عرصه های مختلف فرهنگی و اخلاقی و سیاسی و اجتماعی و پیوند میان دو ملت داشته است و اینکه زائران بتوانند به درستی از این ظرفیت ها بهره برداری کنند نیز اهمیت دارد.
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق خاطرنشان کرد: آن چه که اهداف عاشورا بود و در اربعین بازخوانی می شود نثار ظهور مهدی (عج) می باشد که این امر آثار و برکات زیادی در زندگی ما خواهد داشت البته عظمت جریان سید الشهدا (ع) آن قدر زیاد است که هر چه جلوتر می رویم سنگین تر و وسیع تر می شود.
وی اظهار کرد: من می بینم که موکب امسال کامل تر از سال قبل می باشد و مطمئن هستم سال بعد نیز کامل تر خواهید بود؛ اگر ما این راه را در پیش بگیریم آن چه که رسالت ما در عرصه های فرهنگی و معنوی دارد و طبق تاکیدات رهبری بحث معنوی و بصیرتی را دریابیم و مورد توجه قرار دهیم این الگوی خوبی است.
حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی بیان کرد: شما خادمان موکب واقعا نمونه بوده اید و باید برای این خدمت گذاری سجده شکر بر جای بیاورید که این گونه با اخلاص خدمت می کنید؛ قرآن کریم نیز می فرماید اگر تلاش و اخلاص داشته باشید می توانید به هدف برسید خداوند در این هنگام راه را باز می کند این تلاش و گستردگی و جامعیت ستودنی است.