SBA 9952یکی از خادمین موکب اهالی قم که مسئولیت برپایی چادرهای اسکان در زمین عتبه حسینی خبر داد و گفت: موکب اهالی قم المقدسه این آمادگی را دارد در صورت واگذاری زمین بیشتر و برپایی چادرهای جدید هر شب 2500 زائر را در 1800 متری حرم اباعبدالله الحسین(ع)  اسکان دهد.
به گزارش روابط عمومی موکب اهالی قم المقدسه ، ابوالقاسم سلیمانیان با بیان اینکه 20 نفر از نیروهای متخصص فنی چادر دوز، داربست و پروفیل با تمام توان  تلاش کرده اند تا چادرهای اسکان زودتر از موعد مقرر تحویل مسئولین شود ، گفت:  براساس تجربیات چند سال گذشته خود اقدام به برپایی تعداد زیادی چادر بزرگ و گروهی اسکان با کیفیت مطلوب آماده سازی کردیم که هر یک از این چادرها به اندازه 2  برابر چادر معمولی می باشد.
 سلیمانیان افزود: یکی از این چادرهای برپاشده مساحتی بیش از 450 متر دارد و مجموعاً محوطه  2500 متری محل موکب را با برپایی این چادرها سرپوشیده کردیم.
وی با اشاره به جانمایی محل اسکان خواهران تصریح کرد: 2 عدد از چادرهای 280 متری برای اسکان خواهران درنظر گرفته شده است و 15 چادر دیگر نیز برای اسکان برادران خواهد بود.
وی با بیان اینکه برای برپایی این چادرها 400 شاخه 6 متری پروفیل استفاده شده است خاطر نشان کرد: محوطه حسینیه و پذیرایی با داربست ساخته شده است اما محوطه چادرها با پروفیل برپا شده است که علاوه بر استحکام و نصب سریع، در برابر باد و طوفان های شهر کربلا مقاوم باشند.
سلیمانان افزود: همه پایه های چادرهای به زمین پیچ شده است و پروفیل ها با سیم بوکسل مهار شده و با کیسه های شنی بعنوان وزنه استفاده شده است که چادرها مقاومتر باشند تا زائرین عزیز در امنیت کامل استراحت کنند.
وی با بیان اینکه 5 هزار متر چادر خریداری شده است و 4 هزار متر آن در قم دوخته شده است گفت: 1000 متر از چادر خریداری شده در محل موکب دوخته شد و با استفاده از 3500 متر از چادر سال گذشته مجموعاً 8500 متر چادر استفاده شده است.
وی افزود: با توجه به سرمای هوای شهر کربلا تمامی چادرها با پلاستیک زیرسازی‌ و عایق بندی می شود و توسط اکیپی دیگر از خادمین فرش و موکت خواهد شد